Uczymy się

Podstawą naszych działań jest wiedza. Zdobywamy ją w zaciszu naszych domów, bibliotek oraz na cyklicznych spotkaniach Koła. Często teorię łączymy z ćwiczeniami praktycznymi, ponieważ umiejętności manualne wraz z wiedzą teoretyczną są podstawą Medycyny Ratunkowej.

Doskonalimy się

Zajmujemy się pracą dydaktyczno-naukową. Piszemy prace związane z Medycyną Ratunkową, opisy ciekawych przypadków oraz prezentacje dydaktyczne związane z pierwszą pomocą. Często bierzemy udział w konkursach i konferencjach.

Dzielimy się wiedzą

Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą. Lubimy uczyć pierwszej pomocy i dyskutować na tematy związane z Medycyną Ratunkową. Organizujemy: warsztaty, kursy pierwszej pomocy oraz spotkania z uczniami różnego typu szkół.

Współpracujemy

Jesteśmy kołem otwartym na wszelkie pomysły i inicjatywy z zewnątrz. Pojawiamy się na konferencjach, pokazach oraz imprezach medycznych. Chętnie współpracujemy z kołami naukowymi z Naszej uczelni oraz z kołami z innych miast.